StickyPrimăria Craiova
Stadion liveAbonamente
Remiză în amicalul echipei a doua

Echipa a doua a Universității Craiova a disputat în această dimineață, de la ora 10:00, pe stadionul „Extensiv”, un amical de pregătire în compania echipei CS Sporting Roșiori de Vede.

Speranțele Științei au obținut o remiză, scor 1-1 (0-0 la pauză), golul alb-albaștrilor fiind marcat în minutul 55 de Mihăilă. Antrenorul Științei II, Cornel Papură, a optat pentru următorul prim unsprezece: Popescu - Vlădoiu, Ion, Hreniuc, Petre - Buzan, Țoiu, Trancă - Frăsineanu, Gunie, Manea. Au mai jucat: Dică, Borța, Trocan, Iuga, Enache, V. Constantin și Mihăilă.

Programul echipei a doua pentru următoarea perioadă:

Universitatea Craiova II - CSO Filiași, miercuri, 16.08.2017, ora 18:00, stadion „Chimia”

Universitatea Craiova II - AS Milcov, sâmbătă, 19.08.2017, ora 10:00, stadion „Extensiv”

Campionatul Ligii a III-a va debuta pe data de 26 august 2017.

Sâmbătă, 12 Aug 2017 11:41